lato zima

debowiec super pakiet


Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Strona główna
/Kolej linowa


Kolej linowa Dębowiec


Dębowiec to szczyt (525m n.p.m.) u podnóża Masywu Szyndzielni. Malowniczo położona gospoda górska, nowa kolej linowa, sztuczny tor saneczkowy przyciągają tutaj rzesze turystów oraz mieszkańców miasta.

W sezonie letnim kolej linowa funkcjonuje dla turystów pieszych, dla których stanowi idealną alternatywę w skróceniu drogi na Dębowiec i na inne trasy turystyczne Masywu Szyndzielni.
Jadąc koleją linową możemy podziwiać piękną panoramę Bielska-Białej oraz pasm górskich - Beskidu Śląskiego i Małego. 

Pod szczytem Dębowca, przy gospodzie górskiej znajduje się węzeł szlaków turystycznych na Szyndzielnię, Klimczok i Błatnią:

  • Klimczok przez Szyndzielnię – kolor czerwony – czas przejścia ok. 3 godz.
  • Błatnia przez Szyndzielnię – kolor czerwony, a następnie czarny i żółty – czas przejścia ok. 4 godz.
  • Dolna stacja kolei na Szyndzielnię – kolor zielony – czas przejścia do ok. 15 min.
  • Krzywa Chata nad zaporą jeziora Wielka Łąka w Wapienicy – szlak konny, a następnie szlak żółty wzdłuż drogi w Dolinie Wapienicy – czas przejścia ok.1,5 godz.


Na górze, na najmłodszych naszych klientów czeka ogrodzony plac zabaw z wieloma atrakcjami, gdzie doskonale spędzą czas zarówno najmłodsze jak i nieco starsze dzieci.

Poniżej schroniska księża pallotyni zbudowali "Perełkę Dębowca" - Kaplicę Matki Bożej Fatimskiej i błogosławionych Dzieci Fatimskich,  w której od maja do listopada w każdą niedzielę o godz. 16:00 odprawiana jest Msza święta.
Obok kaplicy znajduje się studnia głębinowa o głębokości 70 m, z której w sezonie letnim można czerpać znakomitą wodę pitną. Na tyłach studni jest też poidełko dla zwierząt.

Na terenie ośrodka - przy dolnej stacji kolei - znajduje się parking na 110 samochodów, park linowy oraz plac do gier zespołowych.


aktualności ośrodek dębowiec
oferta kolej szyndzielnia
kamera
logo kolei linowej Szyndzielnia
kolej linowa szyndzielnia
logo hotelu debowiec
hotel dębowiec
sportowe beskidy